Apartmány Čertovka < >
TIP
  • Pozor! V únoru máme několik volných termínů z vrácených rezervací. Podívejte se do našeho rezervačního kalendáře.
  • Facebook. Staňte se našimi fanoušky na Facebooku. Buďte s námi v kontaktu, žádná sleva nebo akce vám pak neuteče.

Zábava pro nejmenší

Následující informace patří těm z Vás, kteří mají malé děti. V Apartmánech Čertovka se nachází mnoho apartmánů, které jsou dobře vybavené pro rodiny s dětmi. V detailní specifikaci apartmánu se podívejte, zda-li je v apartmánu vybavení pro děti typu dětská postýlka, dětská jídelní židlička nebo vanička. Určitě to mnohým z Vás ušetří místo v autě. Ve výbavě těchto apartmánů najdete často i nějaké hry.

 Kam s kočárkem v Harrachově?

Pro ty z vás, kteří mají dítě ještě v kočárku a neví kam s ním v Harrachově vyrazit, máme několik tipů na procházku.

Tip 1. Okruh „Anenské údolí“

Náš oblíbený okruh vnitřním Harrachovem. Z Apartmánů Čertovka vyražte doleva po hlavní cestě. Na křižovatce u lékárny asi po 350 m odbočte doprava směrem k dojezdu sjezdovek. Po 200 m narazíte na pekařství u Vokřínků, kde si můžete koupit čerstvé pečivo. Pokračujte dále po této cestě, chvilku půjdete kolem potoka  Bílá Voda a dále projdete  údolím okálů, asi po 1200 m dorazíte na křižovatku, kde zahnete opět doprava, po levé straně budete míjet garáže a později po pár desítkách metrů konečně uvidíte bobovou dráhu, která mnoha hostům zůstane během jejich pobytu v Harrachově utajena. Na další křižovatce zahněte opět doprava, po pravé straně budete míjet COOP (tomu se ale raději  vyhněte) a běžte opět až nakonec na křížovatku, kde narazíte na hlavní příjezdovou silnici do centra Harrachova. Opět zahněte doprava a po hlavní se vraťte zpět k Apartmánům Čertovka. Okruh Anenským údolím nenabízí zajímavé výhledy, ale po cestě se dá koupit pečivo, případně tatínkové se mohou stavit na zahrádce např. v Penzionu David na jedno pivo.
Délka trasy 3 km. Čas podle rychlosti chůze a počtu zastávek obvykle 1 hodina.

Tip 2. Okruh "Harrachova cesta"

Tento okruh je delší. Existuje několik možností, jak na okruh vyrazit. My jsme si oblíbili následující variantu. Po východu z garáže z Apartmánů Čertovka vyrazíte hned doprava a na další křižovatce zahnete opět prudce doprava a jděte po této cestě, po 400 m po levé straně uvidíte pyramidální objekt hotelu Sklář. U Skláře se můžete zastavit na malém dětském kolotoči, který je hned u cesty. Odtud budete mít pěkný výhled na Čertovu horu. Pokračujte po cestě dále, pokud cesta najednou skončí a octnete se mezi chalupami na louce, nezoufejte, jdete stále dobře po našem okruhu. V tuto chvíli míjíte sjezdovku lyžařské školy B+B v Zákoutí. Na malé křižovatce  u lesa jděte rovně z kopce směrem k potoku Bílá voda. Po 500 m lesní stezky narazíte na asfaltovou cestu, která má modré značení. Zahněte doleva směrem k Mumlavským vodopádům. Jdětě po modré dále, zhruba po 400 m je po levé straně pěkné přírodopisné dětské hřiště s houpačkami a kolotočem. Po dalších 150 m je křižovatka, na které zahněte doleva a přijdete na Harrachovu cestu, která je značená žlutě. Pokud nezahnete a půjdete po modré a cesta Vás dovede k Mumlavským vodopádům, což je příjemný cíl na krátkou procházku s dětmi. Po žluté půjdete lesem zhruba 2,5 km a dojdete na Nový svět. Na křižovatce zahněte doleva a vydejte se k bytovkám na Novém světě. Na další křižovatce se vydejte doprava dolů k hlavní silnici vedoucí do centra Harrachova. Po hlavní se vrátíte zpět k Apartmánům Čertovka.
Trasa má 5,7 km. Čas 1,5 - 2 hodiny.

Tip 3. „Jury okruh“

Fyzicky náročný vzhledem k velkému převýšení. Doporučujeme absolvovat s kočárkem ve dvojici. Začátek je stejný jako u okruhu „Anenské údolí“. Když přijdete k penzionu David u dojezdu sjezdovek, odbočte doleva a vydejte se po asfaltové cestě směrem k můstkům. Po této cestě dojdete na doskočiště mamutího můstku, přejděte přes něj na druhou stranu a běžte dále po asfaltové cestě směrem nahoru ke žlutým budovám na kuřích nohách. V této fázi budete absolvovat extrémní stoupání. Po vystoupání ale budete odměněni mimořádným výhledem na Harrachov. Dále pokračujte po cestě. Po levé straně budete míjet věž skokanského můstku K70 a zanedlouho dojdete z kopce k dojezdu sjezdovek na Rýžovišti. Na hlavní silnici zahněte doleva a jděte zpět do centra Harrachova.
Délka okruhu je 4,2 km. Čas obvykle 1,5 hod.

Dětská hřiště

  • v centru  Harrachova na křižovatce hlavní silnice a odbočky k dojezdu sjezdovek je pěkné dětské hřiště. Největší atrakcí je dětská lanovka. Dále na hřišti najdete houpačku (trochu nevyváženou), klouzačku nebo horolezeckou stěnu a pískoviště
  • další dětské hřiště najdete po cestě k Mumlavskému vodopádu, viz okruh "Harrachova cesta"
  • v hotelu Skicentrum je velký dětský koutek pro případ, že není počasí na outdoorové aktivity. Rodiče však budou muset posedět možná nechtěně v restauraci
  • nezapomeňte s Vašimi dětmi projít liščí stezku, kde si děti mohou procvičit v liščích dovednostech. Na liščí stezku narazíte při procházce k Mumlavskému vodopádu. Vemte si s sebou foťák, abyste si své liščátko na závěr stezky mohli vyfotit

Koupání

V Harrachově velmi postrádáme celoročně využitelné zařízení na koupání nebo akvapark. V létě se dá v Harrachově koupat v areálu v Zátiší, kde je malé koupaliště a minigolf. Vedle koupaliště je harrachovský tenisový klub.

Sjezdovky a lyžařské školy

V Harrachově jsou možnosti lyžování pro děti opravdu výborné. Pokud jsou Vaše děti úplní začátečníci, můžete si být jisti, že za týdenní zimní pobyt v Harrachově se děti lyžovat naučí. Jako zdaleka nejlepší variantu pro seznámení se s lyžováním Vám doporučujeme dětskou lyžařskou školu B+B v Zákoutí (z apartmánů Čertovka 500 m). B+B je kultovní dětská lyžařská škola s třicetipětiletou tradicí. V B+B přijímají děti do lyžařského kurzu od 4 let. Máte-li mladší děti, tak Vás z B+B určitě nevyhodí. Základní kurz trvá týden, kdy ve 20 hodinách zvládnou velmi příjemným způsobem naučit lyžařským základům všechny děti. Výuka lyžování probíhá v malých skupinkách. My dětskou lyžařskou školu B+B velmi doporučujeme, protože se specializuje jen výuku dětí. V B+B si můžete pro děti zapůjčit celou lyžařskou výbavu.

Jako alternativu k lyžařské škole B+B doporučujeme Skiservis Ploc, kde nabízejí kompletní lyžařský výcvik pro děti i dospělé.

Pokud si myslíte, že své děti zvládnete naučit základům lyžování sami, nejlepší startovací kopec je přímo před Apartmány Čertovka na malé cvičné louce s vlekem Poma. Druhá varianta startovacího kopce pro mírně pokročilé děti, je C sjezdovka v Zákoutí u B+B. Třetí varianta je sjezdovka Amálka na Rýžovišti případně spodní část sjezdovky Červená II.

 Kde bobovat a sáňkovat

  • na boby se chodí nejčastěji v centru přímo před apartmány Čertovka k Vertical parku
  • další možnost je na Novém světě na části běžkařského okruhu před Černým rybníkem. Opravdu dobrý kopeček v centru Harrachova na bobování ale nenajdete.
 
Naši partneři
 

Počasí Harrachov

Kde jsou Apartmány Čertovka?