Apartmány Čertovka < >
TIP
  • Pozor! V únoru máme několik volných termínů z vrácených rezervací. Podívejte se do našeho rezervačního kalendáře.
  • Facebook. Staňte se našimi fanoušky na Facebooku. Buďte s námi v kontaktu, žádná sleva nebo akce vám pak neuteče.

HARRACHOV & NAŠE TIPY

Nabízíme Vám 10 tipů na zimu resp. léto, jak se v Harrachově rychle zorientovat, co dělat a co si nenechat ujít. S našimi tipy vám týden v Apartmánech Čertovka v Harrachově uteče jako voda.

10 tipů na zimu

Tip 1. Chcete-li si svižně zaběhat na běžkách a neztratit tím celý den, vyzkoušejte špičkový běžecký areál pod Ćertovou horou se vždy dobře upravenými tratěmi - z apartmánů Čertovka jen 300 m.

Tip 2. Zkuste dobře upravené sjezdové tratě na Čertově hoře - z apartmánů Čertovka 300 m.

Tip 3. Máte-li malé děti, naučte je lyžovat v lyžařské škole B+B v Zákoutí - z apartmánů Čertovka jen 500 m.

Tip 4. Navštivte místní pivovar Novosad a syn - z apartmánů Čertovka 850 m.

Tip 5. Zajděte si vyfotit Mumlavský vodopád v zimě - z apartmánů Čertovka 2 km.

Tip 6. Nenechte si ujít špičkovou saunu ve Sportrelax centru 007 -  od nás 1,3 km nebo autem 2 min.

Tip 7. Chcete-li udělat dělší okruh na běžkách zajeďte si do Jakuszyc do běžkařského ráje hned za hranicemi - z podzemní garáže apartmánů Čertovka to trvá autem 5 min nebo 4,6 km.

Tip 8. Proč už to konečně jednou nezkusit na snowboardu? Běžte do Skiservisu Ploc (třeba u nás v apartmánech Čertovka) a ptejte se na lektorku Janu. Snowboard Vám samozřejmě půjčí se slevou.

Tip 9. Nekouříte-li, zkuste v Penzionu 7 guláš nebo smažený sýr, v Pizzerii Verde Rosa pizzu nebo těstoviny (obě restaurace před Ćertovkou) nebo v Penzionu David pečenou kachnu.

Tip 10. Nakupte si potraviny doma nebo v Tanvaldu na celý pobyt, protože v Harrachově není žádná běžná prodejna s širší nabídkou. Pečivo je ale v Harrachově OK.

10 tipů na léto

Tip 1. Vezměte si s sebou kolo a zajeďte si kolem Mumlavy na Voseckou boudu (12 km, stezka konečně otevřena i pro cyklisty). 

Tip 2. Zajděte si vyfotit Mumlavský vodopád v létě - z apartmánů Čertovka 2 km.

Tip 3. Udělejte si na kole výlet do Jizerských hor. Trasa: golfové hřiště v Harrachově - podél Jizery - Bukovec - Smědava (oběd 21km) - Polubný - Kořenov - zpět Harrachov (celkem 41 km).

Tip 4. Navštivte místní pivovar Novosad a syn - z apartmánů Čertovka jen 850 m.

Tip 5. Projeďte se zubačkou do Tanvaldu - z apartmánů Čertovka je železniční zastávka 3,5 km v části obce Mýtiny.

Tip 6. Nenechte si ujít špičkovou saunu ve Sportrelax centru 007 - od nás 1,3 km nebo autem 2 min.

Tip 7. Zkuste v Harrachově něco netradičního. Doporučujeme bobovou dráhu a přilehlé lanové centrum nebo pak Vertical park, který máme přímo před Apartmány Čertovka. Pro jiné by mohla být výzva zkusit svůj první odpal na golfovém hřišti v Harrachově - z apartmánů Čertovka nejlépe autem 4 min nebo 3,5 km.

Tip 8. Běžte na túru po trase: Studenov - Ručičky - Dvoračky - Růženčina zahrádka - Pančavská louka - Krakonošova snídaně - údolím Mumlavy zpět (22 km - celý den).

Tip 9. Nekouříte-li, zkuste guláš nebo smažený sýr v Penzionu 7 nebo pizzu v Pizzerii Verde Rosa (obě restaurace přímo před apartmány Čertovka) nebo kachnu v Penzionu David u dojezdu sjezdovek.

Tip 10. Nakupte si doma potraviny na celý pobyt, protože v Harrachově není žádná dobrá prodejna s širší nabídkou zboží. Pečivo je ale OK.

Proč navštívit Harrachov?

Nebudeme Vás unavovat detailním výpisem všech aktivit, které se v Harrachově dají provozovat. Raději Vám nabídneme několik našich postřehů a zkušeností, abyste se mohli rychle zorientovat. My si vážíme Harrachova oproti jiným horským střediskům v Čechám především pro jeho širokou nabídku sportovních možností jak v létě, tak v zimě. Myslíme si, že v jistém ohledu je Harrachov univerzálnějším střediskem než třeba Špindlerův Mlýn nebo Rokytnice. Hned vysvětlíme proč. Harrachov má strategickou polohu v Krkonoších s ohledem na blízkost Jizerských hor nebo blízkost polských středisek. Chcete-li kombinovat v zimě sjezdové lyžování s běžkami, jste na nejlepší adrese. V Harrachově naleznete totiž pestrou nabídku dobře upravených běžkařských tratí vedoucích přímo z centra, máte-li chuť na delší túry můžete vyrazit do Jakuszyckého běžkařského ráje (od nás 4,5 km)  nebo do Jizerek (od nás 18 km). V létě Jizerské hory nabízejí díky svému vlídnému profilu daleko lepší možnosti pro cyklistiku než Krkonoše. I když už i Krkonoše se otevírají více cyklistům. Harrachov jako centrum západních Krkonoš nabízí řadu možností pro hřebenové túry   do této části Krkonoš. Harrachov je jednoduše univerzální středisko. V sekci "Sport" Vám nabídneme pár tipů, co kde v Harrachově najdete, kam zajít nebo zajet.

Musíme ale přiznat, že ne všechno v Harrachově je úplně bezvadné. Myslíme si, že v Harrachově velmi chybí nějaký malý aquapark pro případ, že počasí není dobré pro žádnou outdoorovou aktivitu. Dále si v Harrachově bohužel v současné době ani dobře nenakoupíte. Pokud jedete do Harrachova, nakupte si raději doma na celý pobyt. V Harrachově chybí moderní prodejna se širokým výběrem. Nejblíže je možné nakoupit za "normální" ceny v Tanvaldu (15 km, 18 min), kde je Billa, Penny nebo Lidl na jednom místě nebo v polském městě Jelenia Góra (34  km, 36 min), kde je velké Tesco. Delší vzdálenost je vykoupena zase nižšími cenami zboží. Nezapomeňte si s sebou doklad a platební kartu. Čerstvé pečivo se dá koupit u v pekařství u Vokřínků nebo ve stánku před Penzionem P. Ploc. Dobré pečivo mají také v malém marketu Jana Vietnamci. 

V sekci "Restaurace" najdete několik tipů, kde se v Harrachově dobře najíst. Obecně stravování v Harrachově odpovídá českému standardu mimo Prahu. Prostě najít restauraci, která Vás nadchne bude asi problém. My doporučujeme několik restaurací, kde se aspoň nekouří, tam také dostanete slevy.

Protože apartmánové bydlení je často vyhledáváno rodinami s dětmi, nabídneme Vám pár tipů, kam zajít na krátkou procházku s kočárkem, kde je hřiště nebo kam s malými dětmi na lyže nebo do lyžařské školy. Toto je obsahem rubriky "Zábava pro nejmenší".

V poslední rubrice „Slevy u partnerů“ Vám nabídneme několik tipů, kde po předložení ubytovací karty dostanete slevu na služby. Naší ambicí je, abychom Vám vedle kvalitního ubytování nabídli ještě další přidanou hodnotu, a to ve formě slev u našich partnerů.

 
Naši partneři
 

Počasí Harrachov

Kde jsou Apartmány Čertovka?